Железный Феликс
shotgun.com.ua
 
на главную
Новости Библиотека Поиск

 

НОВОСТИ

 Спецслужбы мира
Украинские спецслужбы
История спецслужб
Шпионаж и защита информации
Арсенал
Спецподготовка
Ссылки

Это актуально:

Морские разбойники

Борьба
с пиратами


Борьба с терроризмом

 

 

 

   Антитеррор


Шпийон
Юмор, курьезы, анекдоты

23.03.2010

Зовнішня розвідка Німеччини частково відкрила архіви


Німеччина – Зовнішня розвідка Німеччини хоче більш відкрито ставитися до свого минулого. «Служба не зацікавлена в тривалому замовчуванні своїх дій та утворенні легенд», – сказав у розмові з газетою «Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ» нинішній керівник спецслужби Ернст Урлау.

Cпівробітник «Штазі» шукає документи в архівах відділу. Берлін, 2003 р.Така заява Ернста Урлау пролунала на тлі відкриття доступу до архівних документів, які свідчать про націонал-соціалістичне минуле низки колишніх працівників зовнішньої розвідки повоєнної Німеччини.

Згідно з повідомленнями газети «Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ», у 60-х роках близько 200 із майже двох з половиною тисяч працівників мали нацистське минуле. Тоді в спецслужбі провели внутрішнє розслідування, внаслідок якого понад 70 працівників були змушені піти «з причин участі в нацистських насильницьких діях», як написала газета.

Обов’язок знати про минуле

Колишній керівник зовнішньої розвідки Німеччини Гансйорґ Ґайґер виступив за те, щоб якомога раніше опрацьовувати архівні документи. Водночас в інтерв’ю радіостанції «Дойчландфунк» він зауважив: «Коли йдеться про архівні питання, то ми постійно опиняємося в конфлікті між суспільним інтересом і загальними особистими правами – кожна окрема людина, її діяльність має бути захищена. Але якщо йдеться про такі випадки, як зараз, то зрозуміло, що захист особи не повинен виступати на передній план. Тоді, навпаки, на передній план виступає право суспільства, і я б сказав, навіть його обов’язок – знати».

Ґайґер виступив за остаточне оприлюднення архівних документів, тим більше, що події, про які йдеться, лежать давно в минулому. Колишній керівник зовнішньої розвідки Німеччини вважає, що від цього матимуть великий зиск і сьогоднішні працівники спецслужб.

«Вони мають право на те, щоб стало відомо про минуле, щоб наголосити на тому, що сьогодні панує зовсім інша етика, – сказав Ґайґер. – Уже нема тієї тіні коричневого минулого, яка затьмарювала перші роки діяльності служби. Нині нема навіть натяку на таку тінь. І це дуже важливо. Сьогодні панує зовсім інша етика. Але дистанціюватися можна тільки від того, про що чітко знаєш, що саме було».

Історична довідка

Зовнішня розвідка Німеччини – БНД – взяла свій початок із так званої «Організації Ґелен», яку заснував колишній генерал вермахту Райнхард Ґелен. Свого часу – між 1942 і 1945 роками – він керував підрозділом, який збирав для гітлерівських військових інформацію про Радянську Армію.

Вже після війни в 1946 році під американським керівництвом Ґелен створив німецьку зовнішню розвідку. Всередині 50-х років ця структура офіційно перейшла під управління федерального уряду й виникла федеральна інформаційна служба – БНД.

Ярослав Кандиба (Радіо Свобода)

 

 

 
   
       
  Стучать в редакцию  
     
       
   
*Информация, размещенная на этом сайте, получена исключительно из открытых источников.
**Размещение информационных матералов на этом сайте еще не означает, что редакция придерживается изложенной в них точки зрения.